Egzaminy na uprawnienia elektryczne, energetyczne i gazowe
Terminy egzaminów
Egzaminy przeprowadzane są dwa razy w miesiącu (czwartki - patrz lista poniżej) od godz. 17 oraz bezpośrednio po szkoleniach (soboty). Dla firm terminy i miejsce egzaminu - do uzgodnienia (egzamin możemy przeprowadzić we wskazanym przez Klienta miejscu).
Najbliższe terminy egzaminów:
19.05.2022 - czwartek, od godz. 16
26.05.2022 - czwartek, od godz. 16
28.05.2022 - sobota, ok. godz. 13 (po szkoleniu)
Jak zapisać się na egzamin
- Wybierz odpowiedni formularz wniosku o sprawdzenie wymagań kwalifikacyjnych (formularze znajdziesz poniżej).
- Formularz możesz wypełnić bezpośrednio na naszej stronie lub pobrać plik pdf, który po wydrukowaniu i ręcznym wypełnieniu należy odesłać w postaci elektronicznej (skan lub zdjęcie) na adres e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Osoby, które z różnych przyczyn nie mogą skorzystać z wersji elektronicznych prosimy o kontakt telefoniczy tel. 517 875 094 lub zapraszamy do naszej siedziby w Kielcach, ul. Sienkiewicza 48/50 (budynek NOT), 3 piętro, pok. 303, gdzie można bezpośrednio i szybko załatwić wszystkie formalności związane z egzaminem. - Jeśli wypełniasz formularz online - potwierdź jego wysłanie poprzez kliknięcie w link przesłany na Twój adres e-mail.
- Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej w celu potwierdzenia terminu egzaminu oraz sposobu jego przeprowadzenia (w siedzibie NOT Kielce lub zdalnie).
- Jeśli zdecydujesz się na egzamin w wersji zdalnej, na podany w procesie rejestracji email otrzymasz instrukcję jak krok po kroku przygotować Twój komputer do przeprowadzenia egzaminu. Cały proces jest bardzo prosty, jednak w przypadku kłopotów zapewniamy wsparcie techniczne (telefoniczne i zdalne).
Opłatę za egzamin w kwocie 301 zł nalezy uiścić przed egzaminem na rachunek ING Bank Śląski 88 1050 1416 1000 0090 3180 1500. W tytule prosimy wpisać "Opłata za egzamin kwalifikacyjny, Twoje imię i nazwisko". Potwierdzenie wpłaty prosimy wysłać na adres
Wymagania
Osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci, przy których wymagane jest posiadanie świadectw kwalifikacyjnych powinny wykazać się na egzaminie wiedzą w zakresie:
Na stanowisku DOZORU
- Przepisy dotyczące przyłączania urządzeń i instalacji do sieci, dostarczania paliw i energii oraz prowadzenia ruchu i eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci.
- Przepisy i zasady postępowania przy programowaniu pracy urządzeń, instalacji i sieci, z uwzględnieniem zasad racjonalnego użytkowania paliw i energii.
- Przepisy dotyczące eksploatacji, wymagania w zakresie prowadzenia dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej oraz stosowania instrukcji eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci.
- Przepisy dotyczące budowy urządzeń, instalacji i sieci oraz norm i warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać te urządzenia, instalacje i sieci.
- Przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej, z uwzględnieniem udzielania pierwszej pomocy oraz wymagań ochrony środowiska.
- Zasady postępowania w razie awarii, pożaru lub innego zagrożenia bezpieczeństwa ruchu urządzeń przyłączonych do sieci.
- Zasady dysponowania mocą urządzeń przyłączonych do sieci.
- Zasady i warunki wykonywania prac kontrolno - pomiarowych i montażowych.
Na stanowisku EKSPLOATACJI
- Zasady budowy, działania oraz warunki techniczne obsługi urządzeń, instalacji i sieci.
- Zasady eksploatacji oraz instrukcje eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci.
- Zasady i warunki wykonywania prac kontrolno - pomiarowych i montażowych.
- Zasady i wymagania bezpieczeństwa pracy i ochrony przeciwpożarowej oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
- Instrukcje postępowania w razie awarii, pożaru lub innego zagrożenia bezpieczeństwa obsługi urządzeń lub zagrożenia życia, zdrowia i środowiska.
Wnioski online
- Za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
- Za mikroprzedsiębiorcę uważa się przedsiębiorcę, który w co najmniej jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych :
- zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników oraz
- osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz operacji finansowych nieprzekraczający równowartość w złotych 2 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczył równowartości w złotych 2 milionów euro.
- Za małego przedsiębiorcę uważa się przedsiębiorcę, który w co najmniej jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych :
- zatrudniał średniorocznie mniej niż 50 pracowników oraz
- osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz operacji finansowych nieprzekraczający równowartość w złotych 10 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczył równowartości w złotych 10 milionów euro.
- Za średniego przedsiębiorcę uważa się przedsiębiorcę, który w co najmniej jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych :
- zatrudniał średniorocznie mniej niż 250 pracowników oraz
- osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz operacji finansowych nieprzekraczający równowartość w złotych 50 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczył równowartości w złotych 43 milionów euro.
- Za dużego przedsiębiorcę uważa się przedsiębiorcę, który w co najmniej jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych przekroczył limity definiujące przedsiębiorcę średniego.