Image

49 OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ

Świętokrzyski Komitet Okręgowy OWT w Kielcach uprzejmie informuje, że roku szkolnym 2022/2023 odbędzie się 49 edycja Olimpiady Wiedzy Technicznej.

Celem OWT jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowania techniką, podnoszenie kultury technicznej, przygotowanie do podejmowania dalszego kształcenia i samodzielnego zdobywania wiedzy wśród młodzieży szkolnej.

OWT jest Olimpiadą ogólnej wiedzy o technice rozgrywaną trzystopniowo w dwóch grupach tematycznych: mechaniczno-budowlanej i elektryczno-elektronicznej. Obejmuje zagadnienia związane z przedmiotami podstawowymi: matematyką, fizyką, chemią oraz przedmiotami dotyczącymi budownictwa lądowego i wodnego, mechaniki, elektryki, elektroniki i energetyki, automatyki, informatyki itd.

Dobre wyniki uczniów uzyskane w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej są przepustką do najlepszych uczelni technicznych w Polsce.

Zgłoszenie udziału w OWT prosimy dokonać za pośrednictwem załączonego formularza, który należy przesłać do dnia 20 października 2022 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Terminarz:

  1. zawody I stopnia (szkolne) 14 listopada 2022 roku
  2. zawody II stopnia (okręgowe) 4 stycznia 2023 roku
  3. zawody III stopnia (centralne) 1 kwietnia 2023 roku

 Do pobrania:

icon pdf Regulamin 49 edycji OWT 2022 2023
icon pdf Terminarz i Opis Zawodow 49 edycji OWT 2022 2023

 

 Kontakt:

Sekretarz Świętokrzyskiego Komitetu Okręgowego OWT w Kielcach
Małgorzata Kopacz
tel. 517 875 094
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
owt.enot.pl