wtorek, 12 czerwiec 2018 17:58

SPOTKANIE PRZED XXVI KTP I IV ŚZIP

Ruszają przygotowania do XXVI Kongresu Techników Polskich i IV Światowego Zjazdu Inżynierów Polskich.

27 kwietnia 2018 r., w dzień po inauguracji w FSNT-NOT obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, w Sali Prezydialnej Warszawskiego Domu Technika NOT miało miejsce inauguracyjne posiedzenie Komitetu Programowego XXVI Kongresu Techników Polskich (KTP) IV Światowego Zjazdu Inżynierów Polskich (ŚZIP) – wydarzenia, które odbędzie się w Krakowie, w dniach 13 - 15 czerwca 2019 roku.

Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele polonijnych organizacji inżynierskich, a także osoby reprezentujące podmioty odpowiedzialne za organizację przedsięwzięcia w kraju, tj. FSNT-NOT, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Terenowej Jednostki Organizacyjnej FSNT-NOT w Krakowie oraz Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych.

Prowadząca obrady prezes FSNT-NOT Ewa Mańkiewicz-Cudny przedstawiła projekt programu merytorycznego, który został szczegółowo przedyskutowany i uzgodniono, że będzie uszczegóławiany w toku dalszych uzgodnień.
Rozmowy toczyły się także w temacie możliwych źródeł finansowania zewnętrznego imprezy, jak również dotarcia do „gwiazd” – polskich inżynierów światowego formatu, którzy mogliby wystąpić z prelekcją podczas XXVI KTP i IV ŚZIP.

Na zakończenie ustalono, że w najbliższym czasie ma powstać materiał promujący oba przyszłoroczne wydarzenia.

 

Wiadomość za enot.pl
Ostatnio zmieniany wtorek, 12 czerwiec 2018 18:16
Więcej w tej kategorii: PUCHARY TECHNICUSA WRĘCZONE »